mikołajki folkowe 1996

 

Mikołajki Folkowe 1996

Wykonawcy

Folkinger (Niemcy)

sobota, 7 grudnia, godz. 19.00

Folkinger
Folkinger jest grupą młodych niemieckich muzyków, tworzących swoje kompozycje w oparciu o muzyczny folklor różnych narodów Europy, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki żydowskiej. Te tradycyjne inspiracje połączyły się w Zespole z wcześniejszymi doświadczeniami jego członków, co dało w efekcie muzykę porywającą, brzmiąca zaskakująco świeżo i aktualnie.

Założycielami grupy są: wyróżniający się silną osobowością muzyczną wokalista i akordeonista Burt Lorenz oraz skrzypaczka Anke Reetz. Kompozytorem i aranżerem większości utworów grupy jest klarnecista i saksofonista Tilo Kunert, który trafił do zespołu wprost ze sceny jazzowej. Na gitarach akustycznej i basowej, towarzyszy im Michael Jach. Folkinger uczestniczył w wielu europejskich festiwalach, m.in. w 1994 roku na Festiwalu Folkowym Europejskiej Unii Radiowej w Rudolstadt. Razem z Zespołem przyjechało na Mikołajki czterech tancerzy, którzy w niedzielę razem z muzykami poprowadzili warsztaty tańców żydowskich. Była więc okazja do wypróbowania muzyki Folkingera na własnych nogach w tańcach, które właśnie do tej muzyki kiedyś powstały.

«« wróćLogo plakat mikoajki

W konkursie "Scena Otwarta" brało udział 11 wykonawców; I nagrodę zdobyła Anna Kiełbusiewicz (która stworzyła potem własną grupę Ania z Zielonego Wzgórza i była 2001solistką Orkiestry św. Mikołaja). Na szczególną uwagę w tej edycji zasługuje koncert niemieckiej grupy Folkinger i zespołu Horyna z Ukrainy oraz warsztaty "Muzyka świata" prowadzone przez Marię Pomianowską. TV Lublin zaprezentowała na żywo program prezentujący niektórych wykonawców i laureatów konkursu.

Sponsorzy:

* Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej
* Samorząd Studentów UMCS
* Ministerstwo Kultury i Sztuki
* Ministerstwo Edukacji Narodowej
* Urząd Wojewódzki w Lublinie
* Urząd Miejski w Lublinie
* Instal - Lublin S.A.
* Browary w Żywcu S.A
* Domy Towarowe Centrum S.A.
* RMF/FM
* Zakłady Poligraficzne AJG
* System -Graf
* Wydawnictwo Sic et Non
* Poczta Polska

Facebook