mikołajki folkowe 1999

 

4 dni muzyki folkowej, Koncerty, Warsztaty, Klub Filmowy, Konkurs

Wykonawcy

Nocna Zmiana Bluesa (Polska)

niedziela, 12 grudnia, godz. 18.00

Formacja "Nocna Zmiana Bluesa" powstała w 1982 roku, a jej założycielem i liderem jest Sławek Wierzcholski - wokalista, harmonijkarz, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Dorobek zespołu to osiem wydanych płyt, setki koncertów w kraju i za granicą oraz niewątpliwa pierwsza pozycja wśród polskich kapel bluesowych. Dodać należy, że wydali płytę w ojczyźnie bluesa - USA i zostali za nią wysoko ocenieni w tamtejszej fachowej prasie muzycznej.

Nocna Zmiana Bluesa nagrywała i koncertowała z takimi sławami jak Louisiana Red, Charlie Musselwhite, Tony McPhee, Nick Katzman, Carlos Johnson, Blues Brothers Band. Na wszystkich koncertach grupa świetnie nawiązuje kontakt z publicznością i tworzy klimat rodem z delty Mississipi czy Chicago.

Lider - Sławek Wierzcholski - jest również publicystą. Pisuje do "Jazz Forum", "Jazz Magazine", "Bluesmana", "Expressu Wieczornego" i "Sztandaru Młodych". Szkoli również w grze na harmonijce ustnej, której jest prawdziwym wirtuozem.

«« wróćLogo plakat mikoajki

Program został wzbogacony o folkowy koncert dla dzieci przygotowany przez Jerzego Burdzego i jego dziecięcą kapelę Vistula. Nowym przedsięwzięciem był Klub Festiwalowy, w którym codziennie odbywały się kameralne koncerty. Po raz drugi miał miejsce konkurs na Folkowy Fonogram Roku. W jego finale znaleźli się Muzykanci, Golec uOrkiestra i Chudoba. Relacje z festiwalu ukazały się w Telewizji Lublin, zaś Programy I, II i III Polskiego Radia niejednokrotnie informowały o festiwalu w audycjach folkowych.

Facebook