mikołajki folkowe 2000

 

4 dni muzyki folkowej, Koncerty, Warsztaty, Klub Filmowy, Konkurs

Wykonawcy

Skubańce (Polska)

czwartek, 7 grudnia, godz. 19.00

Skubańce
Powstali na przełomie lutego i marca 2000 roku w Lublinie. Inspirują się muzyką kubańską, afrykańską, jamajską i każdą inną "kręcącą". Zespół zagrał już wiele koncertów w Polsce i za granicą, m. in. w Holandii i Niemczech, w czerwcu 2001 roku odbyli miesięczne tournee po Turcji, zdobywając sobie liczne grono wielbicieli wśród publiczności tureckiej, jak również turystów z całego świata.

Każdy z muzyków wnosi do zespołu własne pomysły, inspiracje i zaangażowanie oraz niepowtarzalną twórczą energię. Muzycy starają się przekazać odbiorcy radość, optymizm i wspaniały klimat pobudzający do zabawy. W skład instrumentarium zespołu wchodzą instrumenty dęte (saksofon tenorowy i barytonowy, puzon, trąbka), gitara akustyczna i basowa, perkusja, conga.

«« wróćLogo plakat mikoajki

W "Scenie Otwartej" wzięła udział rekordowa liczba wykonawców (16), pierwsze miejsce otrzymała Sarakina - grupa wykonująca muzykę bułgarską. W finale Folkowego Fonogramu Roku znaleźli się: Się Gra, Julia Doszna i Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice (płyta "Metamarfozy"). Koncert "Folk i okolice", który przebiegał pod hasłem "Powrót bardów", poświęcony był piosence turystycznej, która przez wiele lat w Lublinie miała swój festiwal. Po raz pierwszy "Mikołajki" były bezpośrednio transmitowane przez Internet. W czasie trwania festiwalu relacje nadawała Telewizja Lublin, która jednocześnie na zlecenie TV Polonia przygotowała półgodzinny reportaż z festiwalu.

Facebook