mikołajki folkowe 2001

 

4 dni muzyki folkowej, Koncerty, Warsztaty, Klub Filmowy, Konkurs

Wykonawcy

Skubańce (Polska)

czwartek, 7 grudnia, godz. 19.00

Skubańce
Powstali na przełomie lutego i marca 2000 roku w Lublinie. Inspirują się muzyką kubańską, afrykańską, jamajską i każdą inną "kręcącą". Zespół zagrał już wiele koncertów w Polsce i za granicą, m. in. w Holandii i Niemczech, w czerwcu 2001 roku odbyli miesięczne tournee po Turcji, zdobywając sobie liczne grono wielbicieli wśród publiczności tureckiej, jak również turystów z całego świata.

Każdy z muzyków wnosi do zespołu własne pomysły, inspiracje i zaangażowanie oraz niepowtarzalną twórczą energię. Muzycy starają się przekazać odbiorcy radość, optymizm i wspaniały klimat pobudzający do zabawy. W skład instrumentarium zespołu wchodzą instrumenty dęte (saksofon tenorowy i barytonowy, puzon, trąbka), gitara akustyczna i basowa, perkusja, conga.

«« wróćLogo plakat mikoajki

Nową inicjatywą było stworzenie Klubu Filmowego w niezależnym od koncertów pomieszczeniu, w którym wyświetlane były fabularne i dokumentalne filmy o tematyce związanej z kulturą tradycyjną. Powstał też cykl nocnych kameralnych koncertów "Folk Nocą". Program wzbogacił się również o koncerty Orkiestry Antycznej w Gardzienicach. Niedzielny koncert przebiegał pod hasłem "Promocje 2001" - zespoły Kapela ze Wsi Warszawa i Stara Lipa promowały wydane właśnie płyty

Facebook