mikołajki folkowe 2001

 

4 dni muzyki folkowej, Koncerty, Warsztaty, Klub Filmowy, Konkurs

Wykonawcy

Voo Voo ()

niedziela, 9 grudnia, godz. 20.30

Voo Voo
Ostatni dzień Mikołajków zarezerwowany jest już od kilku lat na prezentację muzyki nie tyle folkowej, co w pewien - niebezpośredni - sposób z folklorem związanej, poprzez brzmienie, klimat, sposób tworzenia. Na takich koncertach pojawiają się wykonawcy z pogranicza gatunków. Było już miejsce dla reggae, teatru naturalnego dźwięku, bluesa, muzyki dawnej i piosenki turystycznej.

W tym roku mikołajkowy "Folk i okolice" zaprosił zespół Voo Voo, w którego transowej muzyce wyraźnie pobrzmiewają etniczne motywy z całego świata. Doskonały warsztat i doświadczenie zdobyte przez członków grupy w innych formacjach spowodowały, że Voo Voo zyskał własne dojrzałe oblicze i oryginalne brzmienie. Mimo szerokiego spektrum działania (muzyka filmowa, teatralna, muzyka dla dzieci, kompozycje dla innych artystów, kolędy) zespół we wszystkich projektach akcentuje tożsamość i swoistą ścieżkę poszukiwań twórczych. Tajemnicą niezwykłej atmosfery panującej na koncertach jest umiejętność angażowania publiczności do współuczestnictwa w muzyce. Mimo że dla wielu Voo Voo jest nierozerwalnie związane z nurtem kultury alternatywnej w Jarocinie (debiut na festiwalu w Jarocinie), grupa potrafi wprowadzić elementy tej kultury do sali filharmonii i teatru.

«« wróćLogo plakat mikoajki

Nową inicjatywą było stworzenie Klubu Filmowego w niezależnym od koncertów pomieszczeniu, w którym wyświetlane były fabularne i dokumentalne filmy o tematyce związanej z kulturą tradycyjną. Powstał też cykl nocnych kameralnych koncertów "Folk Nocą". Program wzbogacił się również o koncerty Orkiestry Antycznej w Gardzienicach. Niedzielny koncert przebiegał pod hasłem "Promocje 2001" - zespoły Kapela ze Wsi Warszawa i Stara Lipa promowały wydane właśnie płyty

Facebook