mikołajki folkowe 2004

 

4 dni. 7 koncertów. 11 zespołów. 7 krajów. 2 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub festiwalowy.

Wykonawcy

Brendan Monaghan (Irlandia)

niedziela, 12 grudnia, godz. 22.00

Brendan Monaghan
Już po raz drugi na scenie Mikołajków Folkowych wystąpi Brendan Monoghan, irlandzki muzyk i autor piosenek, którego twórczość bywa określana jako "celtycki pop" z elementami folku irlandzkiego. Występował w wielu krajach na całym świecie, gdzie jego muzykę przyjmowano z żywym entuzjazmem i zachwytem. Życzliwe opinie na temat jego twórczości pojawiały się w radiu, prasie i telewizji.

Kariera Monoghana jest bogata: był liderem zespołu "Cattle Company", występował z wieloma znanymi muzykami irlandzkimi: Carą Dillion, Tommym Flemmingiem, Planxty, the Furey's, wziął udział w kilku dużych festiwalach, m.in. Fiddler's Green Festival w Irlandii, "Vlaardingen Festival" w Holandii oraz "Celtic Halloween Festival" w Niemczech, w 2004 roku koncertował w Europie i Anglii.

Od kilku lat prowadzi karierę solową. Pierwsze solowe albumy spotkały się z dużym uznaniem i były pozytywnie recenzowane, obecnie muzyk pracuje nad swoją trzecią płytą. Jest nie tylko wykonawcą, ale także pisze utwory dla innych artystów europejskich i amerykańskich. Podczas tegorocznych Mikołajków Folkowych będzie promował singiel "Katie shines", który zawiera piosenki "I will never be alone" i "P.O.L.A.N.D." (please only love and never despair) o Janie Pawle II.

www.brendanmonaghan.com/

«« wróćLogo plakat mikoajki MIKOŁAJKI FOLKOWE - tradycja z tradycjami

to najstarszy tego typu festiwal w Polsce. Na jego scenie wystąpiło dotąd 102 zespoły z 16 krajów. W ramach Mikołajków Folkowych od 1994 r. organizowany jest konkurs Scena Otwarta pierwszy polski przegląd wykonawców inspirujących się muzyką etniczną, przez który przewinęło się dodatkowo 101 zespołów i solistów. Na mikołajkach powstał też bezprecedensowy konkurs na Folkowy Fonogram Roku, jedyne w Polsce przedsięwzięcie promujące folkowy rynek wydawniczy. MIKOŁAJKI FOLKOWE to kawał historii tej muzyki w Polsce - twórzcie ją razem z nami!

Karnet na koncerty na sali widowiskowej (*) - 33 zł
do każdego z nich gratis CD Anny Kiełbusiewicz "Piosenki"

Karnet na koncerty z cyklu "Folk nocą" - 10 zł

 

Koncerty oznaczone gwiazdką * odbywają się na sali widowiskowej ,
pozostałe w Klubie Festiwalowym (Mała Scena).
Wszystko dzieje się w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka",
Lublin, ul. Radziszewskiego 16

Facebook