mikołajki folkowe 2004

 

4 dni. 7 koncertów. 11 zespołów. 7 krajów. 2 sceny. Konkurs. Warsztaty. Klub festiwalowy.

Wykonawcy

Posłóchejcie Kamaradzi (Węgry - Polska)

niedziela, 12 grudnia, godz. 18.00

Posłóchejcie Kamaradzi
Węgiersko-polski projekt muzyczny rodziny Brodów tworzy muzyka o karpackich korzeniach, muzyka, która kiedyś łączyła zamieszkujące tę starą krainę ludy. Tradycyjne pieśni opisują dawny styl życia pasterskich, górskich krain, raz smutne i zadumane, raz radosne i skoczne. Beskidzka drumla, okaryna, trąbita, fujara, skrzypce i listek "rozmawiają się" z węgierskimi (dawniej znanymi i w polskich Karpatach) cymbałami, lirą korbową, gardonem i kobzą Pála Hávásreti i Pétera Éri oraz wielu innych muzyków.

Słuchając wspólnej gry Polaków, Węgrów i "jednego Roma", odmiennej a tak zgodnej, można mieć nadzieję, że ten wspólny język nie zaginie i nie stanie się językiem martwym.

W niedzielę - godzina 21.00 - zapraszamy na warsztaty tańców węgierskich i polskich, które poprowadzi Joszko Broda.

«« wróćLogo plakat mikoajki MIKOŁAJKI FOLKOWE - tradycja z tradycjami

to najstarszy tego typu festiwal w Polsce. Na jego scenie wystąpiło dotąd 102 zespoły z 16 krajów. W ramach Mikołajków Folkowych od 1994 r. organizowany jest konkurs Scena Otwarta pierwszy polski przegląd wykonawców inspirujących się muzyką etniczną, przez który przewinęło się dodatkowo 101 zespołów i solistów. Na mikołajkach powstał też bezprecedensowy konkurs na Folkowy Fonogram Roku, jedyne w Polsce przedsięwzięcie promujące folkowy rynek wydawniczy. MIKOŁAJKI FOLKOWE to kawał historii tej muzyki w Polsce - twórzcie ją razem z nami!

Karnet na koncerty na sali widowiskowej (*) - 33 zł
do każdego z nich gratis CD Anny Kiełbusiewicz "Piosenki"

Karnet na koncerty z cyklu "Folk nocą" - 10 zł

 

Koncerty oznaczone gwiazdką * odbywają się na sali widowiskowej ,
pozostałe w Klubie Festiwalowym (Mała Scena).
Wszystko dzieje się w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka",
Lublin, ul. Radziszewskiego 16

Facebook