mikołajki folkowe 2012

 

Zapraszamy!

Warsztaty śpiewu alikwotowego - prowadzenie Hosoo (Mongolia)

niedziela, 9 grudnia 2012, godz. 12.00

Zespół zabierze widzów w muzyczną podróż do bezkresnych obszarów stepu, gdzie ludzie i wielbłądy płaczą razem. Kapela oddaje głos naturze i sprowadza bezmiar stepu do sali koncertowej. Jej występ to także spotkanie ze śpiewem höömii, który przez wieki rozwijał się z charakterystycznego dla mongolskich nomadów uwielbienia dla natury. Wokaliści höömii śpiewają o tym, co ich otacza: rzekach i górach, wietrze stepów i pustyń. Naśladują też odgłosy przyrody i zwierząt, w szczególności wielbłądów i koni.
Na Festiwalu warsztaty śpiewu alikwotowego poprowadzi Hosoo. Artysta był zaledwie siedmiolatkiem, kiedy nauczył się sztuki śpiewu gardłowego, której niezwykłą cechą jest to, że jedna osoba sama jest w stanie śpiewać polifonicznie (wieloma głosami). Muzycy i śpiewacy zespołu Hosoo & Transmongolia pochodzą z zachodniej Mongolii, a dokładniej, z Gór Ałtaj. Wszyscy artyści nie tylko zdobyli doskonałe wykształcenie ze śpiewu alikwotowego, ale z takim samym mistrzostwem grają na instrumentach akompaniujących: morin chuur, tradycyjnym mongolskim instrumencie strunowym z główką w kształcie końskiej głowy, różnych zachodniomongolskich instrumentach szarpanych oraz innych strunowych.

«« wróćLogo plakat mikoajki

22. Mikołajki Folkowe 2012 za nami! Bardzo, bardzo dziękujemy:

Publiczności za liczne przybycie i atmosferę.
Artystom za niezapomniane koncerty i moc wrażeń.
Wolontariuszom za pomoc przed i w trakcie Festiwalu.
Członkom sztabu organizacyjnego i pracownikom ACK UMCS „Chatka Żaka" za miłą współpracę.
Sponsorom za środki niezbędne do realizacji programu.
Festiwal bez Was by nie istniał, dlatego raz jeszcze dziękujemy tym wszystkim, którzy przybyli do nas z tych bliższych i dalszych miejsc, a do podziękowań dołączamy gratulacje laureatom Sceny Otwartej i życzymy kolejnych sukcesów.
Do zobaczenia za rok. Jak zwykle w drugi weekend grudnia!

 

 

 

23. Mikołajki Folkowe

5-8 grudnia 2013

ZAPRASZAMY !!!

 

 

 

Organizatorzy

  

 

Sponsorzy

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
   

 

Patroni medialni

   

 

Facebook