mikołajki folkowe 2012

 

Zapraszamy!

Wykonawcy

Megitza (Polska)

piątek, 7 grudnia, godz. 15.00

Megitza
Megitza
Megitza
Megitza

Megitza Quartet to zespół world music Małgorzaty Babiarz, który wystąpi 7 grudnia tuż po koncertach konkursu Scena Otwarta. Artystka pochodząca z Podhala przez kilkanaście lat rozwijała swoją karierę muzyczną w USA. W lecie 2012 r. wróciła do kraju z dwoma nowymi płytami: "Legenda" i "Megitza".
Muzyka Megitzy zainteresowała fanów naszej bałkańskiej Dikandy i węgierskiej nowoczesnej Mitsoury. Artystka w swoich kompozycjach, opartych częściowo na oryginalnych melodiach bałkańskich i podhalańskich, prezentuje muzykę różnych kultur. Jednak teledysk do utworu "Beauty Rumelaj" promującego album doskonale pokazał stosunek Małgosi do jej góralskiego dziedzictwa. Klip powstał w zimie, w pięknej tatrzańskiej scenerii.

Megitza śpiewa i gra na kontrabasie, a jej muzyka jest dynamiczna, tętniąca życiem i energią. Dzięki nawiązaniom do tradycyjnych melodii, przy jednoczesnym oparciu o nowsze gatunki, jednoczy słuchaczy młodych i starszych. "Namiętny rytm i porywający serce śpiew" - tak artystkę scharakteryzowało New City Music (Chicago). Z kolei Osvaldo Golijov, kompozytor, zwycięzca nagrody Grammy, stwierdził: "Nie ma nic bardziej zaskakującego, niż bycie świadkiem reinkarnacji duszy starego proroka w głosie młodej artystki."

W 2008 roku Megitza wydała debiutancką płytę "Boleritza", o bardziej "źródłowym" brzmieniu, na której gościnnie wystąpił między innymi światowej sławy wirtuoz skrzypiec, Roby Lakatos. Cztery lata później, podczas koncertów w Polsce, Niemczech, Austrii i Szwajcarii, promowała dwa kolejne albumy: "Megitza" i "Legenda".

Czteroletnia współpraca z chicagowskimi muzykami Andreasem Kapsalisem (gitara), Jamie Gallagherem (perkusja) oraz Markiem Lichotą (bayan), zaowocowała setkami koncertów i występami na ważnych festiwalach w USA. W Chicago zespół Megitzy występował u boku znanych i cenionych grup z Polski - ikony podhalańskiej kultury muzycznej - Trebunie-Tutki, czy prężnie rozwijającego się zespołu nowej muzyki góralskiej - JazGot.

 

Od września 2012 Małgorzata Babiarz koncertuje z nowym, polskim zespołem:

Małgorzata Babiarz - wokal, kontrabas;

Jakub Mietła - akordeon; Jarosław Dzień - gitara;

Damian Niewiński - perkusja.

 

www.megitza.com

MP3: Megitza - Beauty Rumelaj, Megitza - Brother,

«« wróćLogo plakat mikoajki

22. Mikołajki Folkowe 2012 za nami! Bardzo, bardzo dziękujemy:

Publiczności za liczne przybycie i atmosferę.
Artystom za niezapomniane koncerty i moc wrażeń.
Wolontariuszom za pomoc przed i w trakcie Festiwalu.
Członkom sztabu organizacyjnego i pracownikom ACK UMCS „Chatka Żaka" za miłą współpracę.
Sponsorom za środki niezbędne do realizacji programu.
Festiwal bez Was by nie istniał, dlatego raz jeszcze dziękujemy tym wszystkim, którzy przybyli do nas z tych bliższych i dalszych miejsc, a do podziękowań dołączamy gratulacje laureatom Sceny Otwartej i życzymy kolejnych sukcesów.
Do zobaczenia za rok. Jak zwykle w drugi weekend grudnia!

 

 

 

23. Mikołajki Folkowe

5-8 grudnia 2013

ZAPRASZAMY !!!

 

 

 

Organizatorzy

  

 

Sponsorzy

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
   

 

Patroni medialni

   

 

Facebook