mikołajki folkowe 2012

 

Zapraszamy!

Wykonawcy

Trebunie Tutki (Polska)

sobota, 8 grudnia, godz. 19.00

Trebunie Tutki
Trebunie Tutki
Trebunie Tutki
Muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która, nie tracąc nic ze swojego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej do zespołu koncertującego na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej oraz reprezentującego Polskę m.in. na Expo w Portugalii i Japonii. Trebunie-Tutki, jako pierwszy zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej. Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy nową muzykę góralską. Wraz z zespołem rozwija i wzbogaca rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje.

Trebunie-Tutki chętnie eksperymentują i współpracują z wybitnymi artystami, m.in. jamajską grupą Twinkle Brothers, kirgiską Ordo Sakhna, a także ze znakomitymi polskimi muzykami: Włodzimierzem „Kiniorem" Kiniorskim, Krzysztofem Ścierańskim, Michałem Kulentym, Wojciechem Waglewskim, Krzysztofem Herdzinem.

We współpracy z Adrianem Sherwoodem z Londynu, chórem afrykańskim Twinkle Brothers i Włodzimierzem Kiniorskim powstała płyta ,,W Sherwood". W Polsce nominowano ją do Fryderyka, a w Europie uznano trzecią płytą 10-lecia listy Europejskiej Unii Radiowej. Płyta zespołu "Góralsko siła" uzyskała nominację do nagrody FRYDERYK 2008, zaś album "Tischner" Trebuniów-Tutków i Voo Voo uzyskał status Złotej Płyty , dwie nominacje do FRYDERYKA i nagrodę MACHINERA 2007. Twórczość Trebuniów-Tutków została nagrodzona tytułem Honorowy Ambasador Polszczyzny, przyznawanym przez Radę Języka Polskiego. Długo oczekiwany album "Songs of Glory/ Pieśni Chwały" nagrany z jamajską gwiazdą roots reggae Twinkle Brothers prócz nominacji do nagrody Akademii Fonograficznej i statusu Złotej Płyty, uplasował się na 11 miejscu prestiżowej listy World Charts Europe EBU.

Najnowszy fonogram „Nuty Wielkiego Pasterza" jest trzydziestym w historii zespołu, ale jednocześnie pierwszym zarejestrowanym na żywo w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie. Jesienią odbyła się premiera nowego programu autorstwa Krzysztofa Trebuni-Tutki - „Legenda Tatr" (w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki oraz Chóru i Orkiestry Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina). W maju br. zespół koncertował w Chinach i USA.

 

www.trebunie.pl

MP3: Trebunie Tutki - Hej w górę,

«« wróćLogo plakat mikoajki

22. Mikołajki Folkowe 2012 za nami! Bardzo, bardzo dziękujemy:

Publiczności za liczne przybycie i atmosferę.
Artystom za niezapomniane koncerty i moc wrażeń.
Wolontariuszom za pomoc przed i w trakcie Festiwalu.
Członkom sztabu organizacyjnego i pracownikom ACK UMCS „Chatka Żaka" za miłą współpracę.
Sponsorom za środki niezbędne do realizacji programu.
Festiwal bez Was by nie istniał, dlatego raz jeszcze dziękujemy tym wszystkim, którzy przybyli do nas z tych bliższych i dalszych miejsc, a do podziękowań dołączamy gratulacje laureatom Sceny Otwartej i życzymy kolejnych sukcesów.
Do zobaczenia za rok. Jak zwykle w drugi weekend grudnia!

 

 

 

23. Mikołajki Folkowe

5-8 grudnia 2013

ZAPRASZAMY !!!

 

 

 

Organizatorzy

  

 

Sponsorzy

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
   

 

Patroni medialni

   

 

Facebook