mikołajki folkowe 2012

 

Zapraszamy!

Wykonawcy

Lia Fáil (Polska)

niedziela, 9 grudnia, godz. 19.00

Lia Fáil
Mieszankę doświadczeń muzyków jazzowych (gitara i perkusja), klasycznej skrzypaczki, folkowo-szantowej pianistki, flecistki i wokalistki oraz jedynego samouka w zespole, śpiewającego basisty i ich charakterystyczne brzmienie usłyszymy już w niedzielę na koncercie z cyklu HelloFolks. 
Zespół powstał w 2008 roku z inspiracji Ani i Konrada Bieleckich, jako efekt ich fascynacji muzyką, kulturą i legendami celtyckimi. Grupa startowała jako typowy zespół folkowy, grający standardy irlandzkie, szkockie, walijskie i bretońskie. Jednak, wraz z poszerzaniem swojego składu i instrumentarium, zespół wypracował własne, charakterystyczne brzmienie. Niespotykana mieszanka artystów odpowiada za to, jak Lia Fáil brzmi dzisiaj. Jeden z fanów grupy określił jej muzykę jako "coś między Loreeną McKennitt a Nightwish". Mimo korzystania z nieco cięższych instrumentów (perkusja, gitara elektryczna, bas), zespół wciąż pozostaje wierny swym celtyckim korzeniom. Dzięki temu udało mu się zdobyć w 2012 r. Grand Prix III edycji festiwalu Dragon Folk Fest w Poznaniu. W tym samym roku zespół otrzymał zaproszenie na Öland Celtic Irish Music Festival 2012, jedną z najciekawszych imprez o tematyce celtyckiej w Skandynawii. Jego występ na jednej scenie z takimi gwiazdami, jak Moya Brennan (Clannad), czy serbska grupa Orthodox Celts, został świetnie przyjęty przez publiczność i otrzymał znakomite recenzje w tamtejszej prasie. Wydana własnymi siłami, debiutancka EPka grupy została dostrzeżona m.in. w amerykańskiej rozgłośni internetowej Celtic Radio (www.celticradio.net) i trafiła do zestawienia albumów wyróżnionych. Stanęła tym samym w jednym szeregu z płytami długogrającymi takimi jak chociażby: „Voice Of Ages" (The Chieftains), „La Nua" (Lunasa), „Voices And Harps" (Moya Brennan) czy „The Wind That Shakes The Barley" (Loreena McKennitt).

MP3: Lia Fáil - The Well Below The Valey, Lia Fáil - Wygnanie z Raju,

«« wróćLogo plakat mikoajki

22. Mikołajki Folkowe 2012 za nami! Bardzo, bardzo dziękujemy:

Publiczności za liczne przybycie i atmosferę.
Artystom za niezapomniane koncerty i moc wrażeń.
Wolontariuszom za pomoc przed i w trakcie Festiwalu.
Członkom sztabu organizacyjnego i pracownikom ACK UMCS „Chatka Żaka" za miłą współpracę.
Sponsorom za środki niezbędne do realizacji programu.
Festiwal bez Was by nie istniał, dlatego raz jeszcze dziękujemy tym wszystkim, którzy przybyli do nas z tych bliższych i dalszych miejsc, a do podziękowań dołączamy gratulacje laureatom Sceny Otwartej i życzymy kolejnych sukcesów.
Do zobaczenia za rok. Jak zwykle w drugi weekend grudnia!

 

 

 

23. Mikołajki Folkowe

5-8 grudnia 2013

ZAPRASZAMY !!!

 

 

 

Organizatorzy

  

 

Sponsorzy

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
   

 

Patroni medialni

   

 

Facebook