mikołajki folkowe 2012

 

Zapraszamy!

Wykonawcy

Orkiestra św. Mikołaja (Polska)

sobota, 7 grudnia, godz. 18.00

Orkiestra św. Mikołaja
Powstanie "Mikołajków Folkowych" i Orkiestry św. Mikołaja dzielą zaledwie dwa lata. Festiwal to jeden z pierwszych ich pomysłów, których przedtem i potem mieli bardzo wiele. Różne były losy inicjatyw Mikołajów, niektóre przepadały, inne jak Mikołajki Folkowe, pismo Gadki z Chatki i przede wszystkim liczne zaskakujące pomysły muzyczne, gruntowały kulturotwórcze znaczenie zespołu. Tego można być pewnym: pomysłów nigdy Mikołajom nie zabraknie. Tak jest i teraz.
Występowanie w podwójnej roli organizatorów i artystów to prawdziwe wyzwanie, tym bardziej przed najwierniejszą "swoją" publicznością. Mimo wydania już dwunastu płyt i zagrania dwóch tysięcy koncertów, występ na Mikołajkach zawsze jest szczególny. W tym roku Orkiestra w okrzepłym już składzie: Ania Bielak (skrzypce - prym, nyckelharpa, śpiew), Agnieszka Kołczewska (instrumenty perkusyjne, śpiew), Justyna Kazek (wiolonczela, śpiew), Marcin Skrzypek (gitara, mandolina, mandola, koboz, śpiew) i Bogdan Bracha (skrzypce-sekund, instrumenty pasterskie, śpiew) przygotowała kilka premierowych utworów. Będziemy mieli okazję posłuchać sporej dawki tego co pewnie w niedalekiej przyszłości wypełni nową, trzynastą, płytę Orkiestry i co znowu wydaje się być świeżym i zaskakującym pomysłem na polskiej scenie folkowej. Mikołaje igrają z tematami, które są wszystkim świetnie znane (Jedzie, jedzie Mazureczek, Hosadyna, Plon niesiemy plon). Nadają im nowe formy, brzmienia i konteksty w charakterystyczny dla siebie sposób na zasadzie "jazdy bez trzymanki". Nie tyle pielęgnują tradycję, ale raczej zdają się dopisywać jej dalszy ciąg bo "folkoru nie da się reanimować tylko trzeba go reinkarnować".

 

 

www.mikolaje.lublin.pl

MP3: Orkiestra św. Mikołaja - Mazureczek, Orkiestra św. Mikołaja - Hosadyna,

«« wróćLogo plakat mikoajki

22. Mikołajki Folkowe 2012 za nami! Bardzo, bardzo dziękujemy:

Publiczności za liczne przybycie i atmosferę.
Artystom za niezapomniane koncerty i moc wrażeń.
Wolontariuszom za pomoc przed i w trakcie Festiwalu.
Członkom sztabu organizacyjnego i pracownikom ACK UMCS „Chatka Żaka" za miłą współpracę.
Sponsorom za środki niezbędne do realizacji programu.
Festiwal bez Was by nie istniał, dlatego raz jeszcze dziękujemy tym wszystkim, którzy przybyli do nas z tych bliższych i dalszych miejsc, a do podziękowań dołączamy gratulacje laureatom Sceny Otwartej i życzymy kolejnych sukcesów.
Do zobaczenia za rok. Jak zwykle w drugi weekend grudnia!

 

 

 

23. Mikołajki Folkowe

5-8 grudnia 2013

ZAPRASZAMY !!!

 

 

 

Organizatorzy

  

 

Sponsorzy

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
   

 

Patroni medialni

   

 

Facebook