mikołajki folkowe 2013

 

Informacje Jarmark: Adam Stanowski (tel. 607 865 277)  Scena Otwarta: Stefan Bracha (tel. 691 823 518)

Wykonawcy

Paddy and the Rats (Węgry)

niedziela, 8 grudnia, godz. 19.00

Paddy and the Rats
Zespół Paddy & The Rats został założony w 2008. Pytani o nazwę kapeli, „Irlandczycy" odpowiadają: „punk jest tym w muzyce, czym szczur pośród zwierząt - kojarzy się z czymś brudnym i złośliwym, a my tak właśnie gramy". Zespół łączy muzykę rodem z pubu z gorącym i brudnym punk rockiem. Utworom dodają pikanterii motywy celtyckie oraz inspiracje światem piratów i żeglarzy. Słuchacze tej muzyki na pewno nie pozostaną trzeźwi, ponieważ rytm jigu sprawia, że wszyscy tańczą, skaczą i piją! Większość tekstów to opowieści o piciu i historie z pubów. Przez ostatnie 3 lata zespół zagrał ponad 300 koncertów i wziął udział w festiwalach w Niemczech, Włoszech, Francji, Szwecji, Danii, Austrii, Słowacji, Ukrainie, Serbii i na Węgrzech. Członkowie grupy wykonują swój repertuar na skrzypcach, banjo, akordeonie, dudach, whistle - oraz, oczywiście, grają mnóstwo rock'n'rolla.
www.paddyrats.com

MP3: Paddy and the Rats - The Capitan's Dead, Paddy and the Rats - Ghost from the barrow,

«« wróćLogo plakat mikoajki

Absolwenci UMCS Swojej Chatce - kup cegiełkę!

 

23. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej „MIKOŁAJKI FOLKOWE 2013" przeszedł do historii. W czasie czterech dni, na trzech scenach wystąpiło 14 formacji zaproszonych z Węgier, Rosji, Ukrainy, Wietnamu, Litwy i Polski. Dodatkowo w konkursie „SCENA OTWARTA" rywalizowało 12 zespołów. Pierwszą nagrodę zdobył zespół "Dzikie Jabłka", drugą "Same Suki", trzecią "Duet Kipikasza". Specjalną nagrodę w konkursie na interpretację piosenki z repertuaru Ani Kiełbusiewicz otrzymała grupa Kalokagathos, a nagroda publiczności przypadła grupie „Same Suki". Bogato prezentował się Klub Festiwalowy w ramach którego odbyły się warsztaty tańców serbskich, pieśni litewskich, etno - solfeżu, pieczenia "nowych latek" oraz imponujący jarmark rękodzieła. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się studencka konferencja naukowa "Nowe życie tradycji. Inspiracje, zapożyczenia, recepcje motywów ludowych we współczesnej kulturze" oraz panel dyskusyjny „Po co nam Konwencja? Folk a Konwencja UNESCO o ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego z 2003".
Bardzo dziękujemy! Publiczności za liczne przybycie i atmosferę. Artystom za niezapomniane koncerty. Wolontariuszom za pomoc przy organizacji Festiwalu. Członkom sztabu organizacyjnego i pracownikom ACK UMCS „Chatka Żaka" za miłą współpracę. Sponsorom za środki niezbędne do realizacji programu. Festiwal bez Was by nie istniał! Do podziękowań dołączamy gratulacje laureatom Sceny Otwartej i życzymy kolejnych sukcesów. Do zobaczenia za rok. Jak zwykle w drugi weekend grudnia czyli 11-14.12.2014.

Organizatorzy

   

 

 

Sponsorzy

 zeta    c

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Patroni medialni

 

 

Facebook