mikołajki folkowe 2014

 

Informacje Jarmark: Adam Stanowski (tel. 607 865 277) Scena Otwarta: Stefan Bracha (tel. 691 823 518)

Po co nam Rok Kolberga? Rok Kolberga 2014 – idea i realizacja - dyskusja panelowa

sobota, 13 grudnia 2014, godz. 15.00

Po co nam Rok Kolberga? Rok Kolberga 2014 - idea i realizacja - pod takim hasłem organizatorzy XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe" oraz Zakład Kultury Polskiej Instytutu Kulturoznawstwa UMCS realizują dyskusję panelową, która odbędzie się w ramach Festiwalu. Część dyskusyjna poświęcona będzie wnioskom i postulatom, jakie pojawiły się w trakcie realizacji Roku, zwłaszcza ogłoszonego specjalnie z tej okazji programu „Kolberg 2014 - Promesa". Miał on z założenia zachęcić jak najwięcej instytucji i organizacji do przedsięwzięć artystycznych, naukowych, edukacyjnych, dokumentacyjnych, wydawniczych oraz popularyzatorskich związanych z postacią i twórczością Oskara Kolberga oraz kulturą i sztuką tradycyjną, także w jej współczesnym i miejskim obiegu. Ile z tych planów i w jakim stopniu udało się zrealizować? Jakie funkcje pełnił i może nadal pełnić Rok Kolberga dla kultury typu tradycyjnego, w tym m.in. dla ruchu folkowego? - oto proponowane zakresy rozmowy. W spotkaniu wezmą także udział m.in.: dr Ewa Antyborzec i Michał Prochaska (Instytut im. Oskara Kolberga w Poznaniu); Maria Baliszewska (Polskie Radio Dwójka, Radiowe Centrum Kultury Ludowej); Andrzej Sar (Kierownik Artystyczny Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą), Marcin Skrzypek (Orkiestra Św. Mikołaja; Ośrodek „Brama Grodzka - Teatru NN") oraz przedstawiciele Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Muzyki i Tańca, Stowarzyszenia Twórców Ludowych, Warsztatów Kultury w Lublinie, Stowarzyszenia „Tratwa", Forum Muzyki Tradycyjnej, Fundacji „Wszystkie Mazurki Świata" i innych instytucji na różny sposób zaangażowanych w obchody Roku Kolberga. Moderatorzy: Katarzyna Smyk i Bogdan Bracha.

«« wróćLogo plakat mikoajki
Znajdź nas na facebooku

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe" to najstarszy w Polsce oraz jeden z największych festiwali muzyki folkowej, odbywający się od 1991 roku. Jego celem jest popularyzacja kultury tradycyjnej, przedstawienie jej w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla współczesnego odbiorcy, jak również edukacja - próba zainteresowania młodych ludzi wartościami tradycyjnej kultury rodzimej oraz innych krajów oraz przełamywanie stereotypów i uprzedzeń pomiędzy narodami poprzez poznawanie ich tradycji i kultury. 

Organizatorzy

umcs ack ink sarf  wok transetnika

Sponsorzy

um woj mkidn ehtr lud lsf  ltf

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt został zrealizowany wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach działań strategicznych związanych z Rokiem Kolberga 

 

Patroni medialni

4 sds tvp gad zoomcen ralu   f24 es  folk.pl

 

Facebook