mikołajki folkowe 2017

 

Arkona na MF już 10 grudnia 2017 godz. 18.00 - kup bilety tutaj!

Konkurs Scena Otwarta

 

 

WYNIKI ELIMINACJI!

 

Eliminacje wykonawców do konkursu "Scena Otwarta" 27. edycji Festiwalu Mikołajki Folkowe dobiegły końca.


Na koncercie finałowym konkursu, który odbędzie się 8 grudnia zagrają dla nas: 

 • Kurna Chata (Sławno)
 • Łubu Dubu (Głogów Małopolski)
 • Łysa Góra (Piaseczno)
 • Madrugada (Warszawa)
 • Pioun (Szczecin)
 • Porto Meskla (Kraków)
 • Torban (Lwów, Ukraina) - facebook
 • Trygław (Łódź)
 • Ursa (Bychawka Trzecia k. Lublina)
 • Żmij (Kraków)

DZIKA KARTA 

 

 

Powołując się na punkt 6. regulaminu konkursu Scena Otwarta Sztab Organizacyjny Festiwalu w tym roku postanowił dać szansę zdobycia „Dzikiej Karty" dwóm zespołom o największej liczbie głosów w internetowym głosowaniu publiczności. Motywacją okazał się być wysoki poziom wykonawczy grup oraz ich duża liczba mająca w swej ofercie szeroką rozpiętość brzmień. Decyzja została przekazana w ręce internautów, którzy już od dziś mogą głosować w plebiscycie „Dzikiej Karty". Pomóc swoim ulubionym wykonawcom możecie na stronie https://fans.vote/v/ACrnObShtlk . Głosowanie potrwa do północy 26 listopada.

 

Zapraszamy do udziału w głosowaniu, a finalistom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas koncertów!

 

 

 

 

REGULAMIN KONKURSU „SCENA OTWARTA”


1. XXVII   Międzynarodowy   Festiwal   Muzyki   Ludowej   "Mikołajki   Folkowe" organizowany jest przez Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego. Celem Festiwalu jest prezentacja muzyki tradycyjnej z całego świata, a szczególnie sposobów jej twórczej interpretacji oraz swobodnych przekształceń odbiegających od dotychczasowych schematów.

2. Festiwal  odbędzie  się  w  dniach  8-10  XII  2017  r.  w  Akademickim  Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" w Lublinie przy ul. Radziszewskiego 16.

3. W konkursie "Scena Otwarta" (8 XII 2017) mogą wziąć udział wykonawcy indywidualni oraz zespoły liczące do 10 osób z kraju i zagranicy.

4. Wykonawcy winni zaprezentować program inspirowany muzyką tradycyjną dowolnego kraju lub regionu. Łączny czas wysłanych nagrań i prezentacji konkursowych nie może przekroczyć 15 min.

5.  Aby zgłosić się do konkursu należy:

 • wypełnić formularz Google dostępny pod adresem https://goo.gl/FYrNQpm,
 • przesłać plik dźwiękowy z nagraniem programu konkursowego w terminie od dnia 1 września do 13 listopada 2017 mailem na adres: scenaotwarta.mikolajki@wp.pl. Na podstawie nadesłanych zgłoszeń Komitet Organizacyjny dokona kwalifikacji wykonawców do udziału  w  konkursie. Lista  zakwalifikowanych  wykonawców  zostanie udostępniona na stronie internetowej festiwalu w dniu 15 listopada.


6. Do konkursu zostanie też przyjęty zdobywca "dzikiej karty" – jeden spośród wykonawców niezakwalifikowanych przez Organizatorów, który wygra otwarte głosowanie internetowe. Szczegółowe informacje dotyczące głosowania zostaną podane na www.mikolajki.folk.pl w zakładce scena otwarta.

7.  Do oceny wykonawców biorących udział w konkursie zostanie powołane jury, w skład którego wejdą znawcy muzyki folkowej i folkloru. Ocenie podlegać będą szczególnie:

 • dobór repertuaru, jego oryginalność i wartość;
 • interpretacja;
 • ogólny wyraz artystyczny.

Jury przyzna pierwszą, drugą i trzecią nagrodę. Wysokość i forma nagród uzależniona będzie od środków zgromadzonych przez organizatorów. Decyzje jury są ostateczne.

8. Swoją nagrodę – figurkę św. Mikołaja – przyzna także w drodze głosowania festiwalowa publiczność.

9. Jury przyzna również nagrodę im. Anny Kiełbusiewicz  dla najlepszej wokalistki.

10. Laureaci konkursu zobowiązani są do nieodpłatnego udziału w Koncercie Głównym, który pełni też funkcję koncertu laureatów. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo własności wszelkich nagrań dokonanych w czasie Festiwalu oraz wykorzystania ich w wydawnictwach fonograficznych. Zgłoszenie do Konkursu jest równoznaczne ze zgodą na bezpłatną rejestrację oraz emisję radiową, telewizyjną i internetową przesłuchań konkursowych oraz prezentacji laureatów w czasie Koncertu Głównego.

11.    Organizatorzy zapewniają uczestnikom konkursu:

 • nocleg,
 • bezpłatny  wstęp  na koncerty festiwalowe.

Organizatorzy nie zapewniają zwrotu kosztów przejazdu i wyżywienia.

12. Prawo do interpretacji, jak również ewentualnych odstępstw od niniejszego regulaminu, przysługuje wyłącznie Komitetowi Organizacyjnemu Festiwalu.
 
ADRES BIURA ORGANIZACYJNEGO:

ORKIESTRA ŚW. MIKOŁAJA
ACK UMCS "CHATKA ŻAKA"
ul. Radziszewskiego 16
20-031 LUBLIN
tel/fax: 81 533 32 01 w.114

e-mail: scenaotwarta.mikolajki@wp.pl

stop
Facebook