mikołajki folkowe 2018

 

30 listopada - 2 grudnia 2018 roku! Chatka Żaka Lublin!

Wszystko gra – warsztaty muzyczne Orkiestry św . Mikołaja dla dzieci

niedziela, 2 grudnia 2018, godz. 13.00

Bezpłatne wejściówki na warsztaty muzyczne Orkiestry św. Mikołaja dla dzieci będą do pobrania w punkcie informacyjnym festiwalu od 30.11.2018 (w CSK).

 

 

Wszystko gra to warsztaty dla dzieci (powyżej 7 lat) prowadzone przez muzyków Orkiestry św. Mikołaja. Skrzypce - skrzypią, bębny - bębnią, piszczałki - piszczą, a struny - strunią? Skąd się wzięła muzyka? Czy to dzieci wymyśliły instrumenty? Muzycy Orkiestry św. Mikołaja mają za sobą dziesiątki występów i audycji edukacyjnych w szkołach i przedszkolach. Mikołaje z Orkiestry grali koncerty dla dzieci w Programie III PR i Filharmonii Narodowej w Warszawie, prowadzą też zajęcia warsztatowe. Bogdan Bracha i Marcin Skrzypek zapraszają na półtoragodzinne warsztaty. Grupa zostanie podzielona na dwie mniejsze, które po czterdziestu pięciu minutach zmienią prowadzących Marcin Skrzypek zaprasza na spotkanie z dziwnymi instrumentami, które wykorzystuje Orkiestra św. Mikołaja: drumlą, udu, niutnią, czuryngą, kalimbą, świerszczem... Jednymi się macha, w inne dmucha, jeszcze inne szarpie. Nie wszystkie grają melodie. Niektóre tylko wydają dźwięki. Co będziemy robić na spotkaniu, zależy od tego, kto przyjdzie w gości do instrumentów. Na pewno wszystkich będzie można dotknąć i posłuchać, a może uda się coś razem zagrać. Z Bogdanem Brachą będzie można w ciągu godziny lekcyjnej stworzyć Kapelę Ad Hoc. To próba odpowiedzi na zagadkę, czy na skrzypcach i basach trzeba się uczyć, czy też można od razu grać. Okaże się, że muzykowanie nie jest wcale takie trudne! Mimo pierwszej próby Orkiestra Bogdana od razu zagra do posłuchu, a może i do tańca!  

«« wróć

Logo plakat mikoajki

Mikołajkowe karnety i bilety na koncert „Spotkania Kultur” wymieniamy na opaski w punkcie przy szatni na poziomie -1 Centrum Spotkania Kultur. W związku z tym prosimy o wcześniejsze przyjście na koncerty.Laboratorium Pieśni, Otava Yo (Rosja), Yamma Ensemble (Izrael), Pekko Käppi & K:H:H:L (Finlandia), Orkiestra św. Mikołaja, Scena Otwarta, Tradycja w Obiektywie, warsztaty, spotkania, Jarmark Cudów

Organizatorzy:

umcs     ack    sarf    csk

 

Sponsorzy:

marsz    m insp   mkidn    izrael  ludowidla

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego 

 

Media:

  tvp3  rlublin   rcentrum   TVUMCS   folk24   folkpl  kultlud pismofolkowe 

Facebook