mikołajki folkowe 2018

 

30 listopada - 2 grudnia 2018 roku! Chatka Żaka Lublin!

Wykonawcy

Yamma Ensemble (Izrael)

sobota, 1 grudnia, godz. 18.00

Yamma Ensemble
Yamma Ensemble
Yamma Ensemble wykonuje oryginalną i tradycyjną muzykę hebrajską, która wywodzi się ze starożytnej, żydowskiej poezji biblijnej oraz innych, dawnych źródeł żydowskich. Członkowie zespołu pozostają wierni klimatom Środkowego Wschodu, gdzie się urodzili i wychowali. Ich egzotyczna, przejmująca muzyka wykonywana jest na dawnych instrumentach typowych dla Środkowego Wschodu, takich jak kopuz, riq (rodzaj tamburynu), oud, bębny ręczne.
Ponadto w repertuarze Yamma Ensemble znalazła się muzyka tradycyjna żydowskiej diaspory - pieśni społeczności żydowskich z Jemenu i Babilonu, Sefardyjczyków, jak również muzyka chasydzka o fascynujących formach i rytmach, zachowanych w tradycji kolejnych pokoleń. Biblijny Psalm 104 w interpretacji grupy Yamma jest najczęściej oglądanym filmem w serwisie YouTube, przedstawiającym wykonanie na żywo tradycyjnej pieśni żydowskiej.
www.yammaensemble.com/

MP3: Yamma Ensemble - Tene Male Kochavim, Yamma Ensemble - Sapari Tama,

«« wróć

Logo plakat mikoajki

Mikołajkowe karnety i bilety na koncert „Spotkania Kultur” wymieniamy na opaski w punkcie przy szatni na poziomie -1 Centrum Spotkania Kultur. W związku z tym prosimy o wcześniejsze przyjście na koncerty.Laboratorium Pieśni, Otava Yo (Rosja), Yamma Ensemble (Izrael), Pekko Käppi & K:H:H:L (Finlandia), Orkiestra św. Mikołaja, Scena Otwarta, Tradycja w Obiektywie, warsztaty, spotkania, Jarmark Cudów

Organizatorzy:

umcs     ack    sarf    csk

 

Sponsorzy:

marsz    m insp   mkidn    izrael  ludowidla

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego 

 

Media:

  tvp3  rlublin   rcentrum   TVUMCS   folk24   folkpl  kultlud pismofolkowe 

Facebook