mikołajki folkowe 2018

 

30 listopada - 2 grudnia 2018 roku! Chatka Żaka Lublin!

Wykonawcy

Pekko Käppi & K:H:H:L (Finlandia)

niedziela, 2 grudnia, godz. 18.00

Pekko Käppi & K:H:H:L
Pekko Käppi & K:H:H:L
Zespół występuje pod nazwą Pekko Käppi & K:H:H:L (Kości Martwych Szalonych Koni). Ich muzyka mówi o miłości i śmierci, pobrzmiewa w niej fińskie voodoo i archaiczne motywy. Minimalistyczne i proste brzmienie ma zarazem wyraźną domieszkę muzyki pop, a wzbogacone jest kolidującymi ze sobą rytmami i elementami psychodelicznymi. Ta muzyka jest słodko-niebezpieczna, jak dźwięki dobiegające latem z fińskich bagien, w których kryją się tajemnice z przeszłości. Tradycyjne słowa i radosna, choć szorstka, gra na lirze jouhikko zderza się ze zniekształconymi dźwiękami z przeszłości i przyszłości.
Pekko Käppi to kompozytor-wizjoner, wokalista i wirtuoz liry jouhikko. W swojej twórczości łączy podejście etnomuzykologiczne z elementami bluesa, rocka i eksperymentalnego, archaicznego chaosu. Wprowadził innowacyjne nagłośnienie starofińskiej liry. Gitary i bas są również niezwykłe: zbudowano je z pudełek po cygarach i mają zaledwie parę strun.
Käppi wydał swój debiutancki album 2007 roku, zaś w 2015 ukazała się jego czwarta, przełomowa płyta „Sanguis Meus, Mama!", która utrzymywała się w zestawieniach najlepszych krążków w Finlandii oraz przez dwa miesiące była obecna na World Music Charts Europe. Uzyskała również nominację do nagrody za najlepszy album w krajach nordyckich (Phonofile Nordic Music Prize). Najnowszy krążek „Matilda" został wydany w marcu 2017 roku i przyniósł artyście dwie nominacje na Finnish Ethno Gala 2017 w kategoriach: najlepszy muzyk folkowy oraz najlepsze międzynarodowe wydarzenie roku. W 2018 Pekko występował m.in. na Eurosonic i WOMAD Chile, zaś koncertem na Seoul Music Week w maju tego roku trio zadebiutowało na rynku azjatyckim. Na „Mikołajkach" wystąpią w następującym składzie: Pekko Käppi: liry strunowe, śpiew; Tommi Laine: gitary z pudełek po cygarach, instrumenty perkusyjne, śpiew; Nuutti Vapaavuori: gitara basowa z pudełka po cygarach, śpiew.
www.pekkokappi.com

MP3: Pekko Käppi & K:H:H:L - Hullutytto, Pekko Käppi & K:H:H:L - Munvereni,

«« wróć

Logo plakat mikoajki

Mikołajkowe karnety i bilety na koncert „Spotkania Kultur” wymieniamy na opaski w punkcie przy szatni na poziomie -1 Centrum Spotkania Kultur. W związku z tym prosimy o wcześniejsze przyjście na koncerty.Laboratorium Pieśni, Otava Yo (Rosja), Yamma Ensemble (Izrael), Pekko Käppi & K:H:H:L (Finlandia), Orkiestra św. Mikołaja, Scena Otwarta, Tradycja w Obiektywie, warsztaty, spotkania, Jarmark Cudów

Organizatorzy:

umcs     ack    sarf    csk

 

Sponsorzy:

marsz    m insp   mkidn    izrael  ludowidla

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin
Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego 

 

Media:

  tvp3  rlublin   rcentrum   TVUMCS   folk24   folkpl  kultlud pismofolkowe 

Facebook