mikołajki folkowe 2021

 

Coraz bliżej!

Wykonawcy

Dunjaluk (Chorwacja)

niedziela, 12 grudnia, godz. 19.30

Dunjaluk
Dunjaluk
Dunjaluk
Dunjaluk to zespół z Zagrzebia w Chorwacji powstały pod koniec 2019 roku, składający się z wokalistki Dunji Bahtijarević i gitarzysty elektrycznego Luki Čapety. Dunjaluk skupia się na reinterpretacji pieśni z bośniackiej tradycji sevdah, znanej również jako sevdalinka. Dunjaluk poszukuje w tradycji tego, co uniwersalne i przekłada to na współczesną ekspresję muzyczną. Sevdalinka powstała na skutek zetknięcia się dwóch typów wrażliwości: osmańskiej i południowosłowiańskiej. Pieśni z tej tradycji opowiadają o miłości i tęsknocie, o domu i byciu daleko, o relacji jednostki ze społecznością i o ograniczeniach społecznych. Członkowie zespołu Dunjaluk zostali urzeczeni tekstami i melodiami tych piosenek. Sevdalinka w ciągu wieków wielokrotnie ulegała przekształceniom, a muzycy starają się jak najlepiej wykorzystać tę otwartą na zmiany przestrzeń.
Dunja Bahtijarević jest piosenkarką pochodzącą z Chorwacji, do której przeniosła się, uciekając z Bośni. Po uzyskaniu dyplomów z literatury porównawczej, historii sztuki i języka angielskiego, postanowiła skupić się na muzyce.
Luka Čapeta jest muzykiem pochodzącym z Zagrzebia w Chorwacji. Odkąd zaczął grać na gitarze, zgłębiał różne aspekty tworzenia muzyki, począwszy od kompozycji, produkcji, wykonania aż po edukację.
W 2021 roku Dunjaluk nagrał swój pierwszy album, który jest obecnie w końcowej fazie produkcji. Płyta ukaże się wiosną 2022 roku nakładem Rika Muzika.

«« wróć

Facebook