Harce łemkowskie – warsztaty dla dzieci i młodzieży

„Pomiędzy chyżą a cerkwią, wśród młak i pastwisk na niezapisanym trakcie, kwitło życie bogate w dźwięki i kolory, gdzie smutek z radością chodziły pod rękę…”.

Fuzja tańców, śpiewów i tradycyjnych zabaw, które niezmiennie związane są z Beskidem Niskim i jego mieszkańcami. Karpacki tygiel kultur, znajdujący bogate i artystyczne ujście zwłaszcza na Łemkowszczyźnie, jest szczególnie obecny w tańcu, śpiewie, obrzędowości i zabawach. Prowadzący spotkanie chcą zabrać młodzież w niezwykle barwną, roztańczoną i rozśpiewaną podróż do świata Łemków, gdzie każdy gest i każde słowo są związane z barwnym życiem karpackich Rusinów.

Spotkanie poprowadzą Anna Romańczak-Polańska i Przemek Polański, od kołyski związani z Beskidem Niskim, założyciele zespołu A Gdzie To Dawniej Stroiło, który kilkakrotnie występował w trakcie festiwalu Mikołajki Folkowe.

  • Niedziela, 13.00 – Harce Łemkowskie – warsztaty i zabawy taneczne dla dzieci 4-9 lat – Anna Romańczak-Polańska i Przemek Polański (Sala Ciszy)
    Bezpłatne wejściówki ZAREZERWUJ WEJŚCIÓWKĘ
  • Niedziela, 15.00 – Harce Łemkowskie – warsztaty i zabawy taneczne dla młodzieży 10-16 lat – Anna Romańczak-Polańska i Przemek Polański (Sala Ciszy)
    Bezpłatne wejściówki ZAREZERWUJ WEJŚCIÓWKĘ

Niedziela, 11 grudnia, godz. 13:00 i 15:00

(Sala Ciszy)

Share: