Almir Meskovic & Daniel Lazar

Artyści mają ponad dwudziestoletnie doświadczenie zarówno w muzyce klasycznej, jak i ludowej. Duet, mający korzenie na Bałkanach i wykorzystujący elementy muzyki skandynawskiej, oferuje coś wyjątkowego. Prezentuje szeroki wachlarz stylów i gatunków: od improwizacji do muzyki cygańskiej.

Almir urodził się w Bośni, a Daniel w Serbii. Dorastali pośród muzyki ludowej z serca Bałkanów, gdzie brzmienia i kultury całego świata spotykają się i łączą. Artyści poznali się dopiero podczas studiów magisterskich w Norweskiej Akademii Muzycznej. To tutaj rozwijali swój styl, wydobywając z akordeonu i skrzypiec najpiękniejsze melodie, inspirowane różnymi epokami i gatunkami.

Ich pierwszy album Roots zyskał uznanie krytyków i entuzjastyczne przyjęcie słuchaczy. Został wyróżniony wśród najlepszych płyt world music w zestawieniach: audycji Jungetelegrafsen (NRK norweskie radio publiczne), World Music Charts Europe, audycji Disco 3000 (RTB serbskie radio publiczne), Mundofonia czy Babel. La Música Del Mundo.

Duet współpracował ze znanymi artystami i instytucjami. Almir i Daniel występowali na licznych festiwalach w Norwegii, Szwecji, Chorwacji i Polsce.

Sobota, 10 grudnia, godz. 18:00 
Duża Sala Widowiskowa, Chatka Żaka

Bilety: 50 zł normalny / 40 zł ulgowy
KUP BILET

Share: