mikołajki folkowe 2001

 

4 dni muzyki folkowej, Koncerty, Warsztaty, Klub Filmowy, Konkurs

Warsztaty Tańców Dawnych

sobota, 8 grudnia 2001, godz. 11.00

BELRIGUARDO to zespół tańca dawnego. Stylem nawiązujemy do epoki średniowiecza i renesansu. Szczególnie interesuje nas wiek odrodzenia, gdzie taniec był ważnym elementem życia kulturalnego.

W tworzonych przez nas układach choreograficznych próbujemy przybliżyć atmosferę renesansowych uczt, balów i zabaw. Oprócz tańca próbujemy również odtwarzać wszelkie inne zwyczaje z tym związane.

"Belriguardo" prezentuje jedną z najmilszych rozrywek tamtych czasów, jaką był dworski taniec. Nasze prezentacje wzbogacane są barwnymi strojami z epoki, w jakich występuje grupa, oraz przytacznymi legendami i opowieściami dotyczącymi obyczajowości i kultury dawnej.

BELRIGUARDO jest to piękny widok dla oczy i radość dla duszy.

«« wróćLogo plakat mikoajki

Nową inicjatywą było stworzenie Klubu Filmowego w niezależnym od koncertów pomieszczeniu, w którym wyświetlane były fabularne i dokumentalne filmy o tematyce związanej z kulturą tradycyjną. Powstał też cykl nocnych kameralnych koncertów "Folk Nocą". Program wzbogacił się również o koncerty Orkiestry Antycznej w Gardzienicach. Niedzielny koncert przebiegał pod hasłem "Promocje 2001" - zespoły Kapela ze Wsi Warszawa i Stara Lipa promowały wydane właśnie płyty

Facebook