mikołajki folkowe 2013

 

Informacje Jarmark: Adam Stanowski (tel. 607 865 277)  Scena Otwarta: Stefan Bracha (tel. 691 823 518)

Scena Otwarta

Na posiedzeniu w dniu 19.11 Sztab Festiwalu "Mikołajki Folkowe' ustalił listę zespołów zakwalifikowanych do konkursu Scena Otwarta. Znajdują się na niej:

 

Bohdan Savchuk (Lublin)
Duet Kipikasza (Lublin)
Dzikie Jabłka (Łódź)
Kalokagathos (Częstochowa)
KoraLova (Brikama, Sanok, Kraków ,Warszawa)
Krzikopa (Chorzów)
Magdalena Domańska & Beniamin Głuszek (Wrocław)
Mol Orkiestra (Warszawa)
Poleńka (Warszawa)
Same Suki (Warszawa)
Żmij i Magdalena Lechowska (Kraków)


Głosowanie zakończone. "Dzika kartę" na konkurs Scena Otwarta 2013" otrzymuje dzięki głosom internautów grupa RESTIMFOLK z Rzeszowa osiągając wynik 1537 głosów. GRATULUJEMY!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom głosowania za zaangażowanie i oddane głosy. Wszystkim zespołom, które zgłosiły się do naszego konkursu życzymy radości z muzykowania i sukcesów.

RESTIMFOLK jest dwunastym zespołem naszego konkursu.
Koncert konkursowy odbędzie się Lublinie 6 grudnia.

Szczegółowe wyniki głosowania na "dziką kartę": https://apps.facebook.com/opinionpolls/poll?pid=ACLk2UBR4lM

 


 

Karta zgłoszeniowa

Regulamin konkursu "Scena Otwarta" 

Application form(eng.)

Rules of competition(eng.)

 

 

 Logo plakat mikoajki

Absolwenci UMCS Swojej Chatce - kup cegiełkę!

 

23. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej „MIKOŁAJKI FOLKOWE 2013" przeszedł do historii. W czasie czterech dni, na trzech scenach wystąpiło 14 formacji zaproszonych z Węgier, Rosji, Ukrainy, Wietnamu, Litwy i Polski. Dodatkowo w konkursie „SCENA OTWARTA" rywalizowało 12 zespołów. Pierwszą nagrodę zdobył zespół "Dzikie Jabłka", drugą "Same Suki", trzecią "Duet Kipikasza". Specjalną nagrodę w konkursie na interpretację piosenki z repertuaru Ani Kiełbusiewicz otrzymała grupa Kalokagathos, a nagroda publiczności przypadła grupie „Same Suki". Bogato prezentował się Klub Festiwalowy w ramach którego odbyły się warsztaty tańców serbskich, pieśni litewskich, etno - solfeżu, pieczenia "nowych latek" oraz imponujący jarmark rękodzieła. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się studencka konferencja naukowa "Nowe życie tradycji. Inspiracje, zapożyczenia, recepcje motywów ludowych we współczesnej kulturze" oraz panel dyskusyjny „Po co nam Konwencja? Folk a Konwencja UNESCO o ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego z 2003".
Bardzo dziękujemy! Publiczności za liczne przybycie i atmosferę. Artystom za niezapomniane koncerty. Wolontariuszom za pomoc przy organizacji Festiwalu. Członkom sztabu organizacyjnego i pracownikom ACK UMCS „Chatka Żaka" za miłą współpracę. Sponsorom za środki niezbędne do realizacji programu. Festiwal bez Was by nie istniał! Do podziękowań dołączamy gratulacje laureatom Sceny Otwartej i życzymy kolejnych sukcesów. Do zobaczenia za rok. Jak zwykle w drugi weekend grudnia czyli 11-14.12.2014.

Organizatorzy

   

 

 

Sponsorzy

 zeta    c

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Patroni medialni

 

 

Facebook