mikołajki folkowe 2013

 

Informacje Jarmark: Adam Stanowski (tel. 607 865 277)  Scena Otwarta: Stefan Bracha (tel. 691 823 518)

Wykonawcy

Kapela Zygmunta Jakubowskiego z Rudy Zajączkowskiej (Polska)

niedziela, 8 grudnia, godz. 17.00

Kapela Zygmunta Jakubowskiego z Rudy Zajączkowskiej
Zespół działa w obecnym składzie (Zygmunt Jakubowski - skrzypce; Ryszard Chrabąszcz - bębenek) od 2002 roku, odnosząc liczne sukcesy związane z kultywowaniem autentycznej muzyki ludowej. Grupa zdobyła m.in. I nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą. Sama kapela powstała w 1996 roku. Zespół tworzyli wówczas Zygmunt Jakubowski i Zdzisław Giemza (bębenek). Kapela była laureatem 36. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą (2002). W 2004 Zdzisława Giemzę zastąpił Ryszard

Chrabąszcz . W 2006 zespół zdobył I miejsce w Przeglądzie Kapel Ludowych powiatu kieleckiego, I miejsce na 40. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu oraz III miejsce w II Koneckim Przeglądzie Kapel i Solistów-Instrumentalistów Ludowych. W 2010 kapela zajęła I miejsce w II Przeglądzie Kapel Ludowych im. Kazika Krawczyka i Staśka Muchy (2010), a także III miejsce podczas 44. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Zygmunt Jakubowski naukę gry pobierał od ojca, muzykanta znanego w całej okolicy. W jego repertuarze są stare, tradycyjne melodie - oberki, mazurki, polki, walczyki, marsze, dawne miejskie przeboje. W przeszłości grywał także z towarzyszeniem trąbki, klarnetu, saksofonu i akordeonu.

«« wróćLogo plakat mikoajki

Absolwenci UMCS Swojej Chatce - kup cegiełkę!

 

23. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej „MIKOŁAJKI FOLKOWE 2013" przeszedł do historii. W czasie czterech dni, na trzech scenach wystąpiło 14 formacji zaproszonych z Węgier, Rosji, Ukrainy, Wietnamu, Litwy i Polski. Dodatkowo w konkursie „SCENA OTWARTA" rywalizowało 12 zespołów. Pierwszą nagrodę zdobył zespół "Dzikie Jabłka", drugą "Same Suki", trzecią "Duet Kipikasza". Specjalną nagrodę w konkursie na interpretację piosenki z repertuaru Ani Kiełbusiewicz otrzymała grupa Kalokagathos, a nagroda publiczności przypadła grupie „Same Suki". Bogato prezentował się Klub Festiwalowy w ramach którego odbyły się warsztaty tańców serbskich, pieśni litewskich, etno - solfeżu, pieczenia "nowych latek" oraz imponujący jarmark rękodzieła. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się studencka konferencja naukowa "Nowe życie tradycji. Inspiracje, zapożyczenia, recepcje motywów ludowych we współczesnej kulturze" oraz panel dyskusyjny „Po co nam Konwencja? Folk a Konwencja UNESCO o ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego z 2003".
Bardzo dziękujemy! Publiczności za liczne przybycie i atmosferę. Artystom za niezapomniane koncerty. Wolontariuszom za pomoc przy organizacji Festiwalu. Członkom sztabu organizacyjnego i pracownikom ACK UMCS „Chatka Żaka" za miłą współpracę. Sponsorom za środki niezbędne do realizacji programu. Festiwal bez Was by nie istniał! Do podziękowań dołączamy gratulacje laureatom Sceny Otwartej i życzymy kolejnych sukcesów. Do zobaczenia za rok. Jak zwykle w drugi weekend grudnia czyli 11-14.12.2014.

Organizatorzy

   

 

 

Sponsorzy

 zeta    c

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Patroni medialni

 

 

Facebook